Українці стали активніше вчити англійську мову під час війни: статистика
Українці суттєво покращили рівень володіння іноземними мовами в 2022 році. За даними міжнародного рейтингу знання англійської мови EF EPI Україна піднялась на 35 сходинку в світі за рівнем володіння мовою «Туманного Альбіону».
Ще в 2021 році Україна посідала 40-е місце. Тоді як найнижчий показник нашої країни був зафіксований у 2019 році — 49 місце зі 100 країн, в яких проводилось дослідження.
За даними аналітиків сервісу BUKI попит на репетиторів з англійської суттєво зріс саме після початку широкомасштабного вторгнення. При цьому, якщо минулі роки репетиторів для дорослих і дітей шукали в співвідношенні приблизно 50:50, в 2022 році пропорція суттєво змістилась. Наразі приблизно 60% всіх запитів припадає на пошук викладача англійської саме для дорослих.
Найчастіше українці потребують репетитора на рівень В1-В2 (Intermediate). При цьому більше половини шукачів віддає перевагу онлайн-навчанню. Переважання в запитах на дистанційне навчання почалося після початку пандемії, а війна суттєво прискорила цей процес.
Що стосується грошей, то незважаючи на відчутну інфляцію в Україні, вартість занять з репетитором зросла несуттєво. Якщо в 2021 році урок англійської в середньому коштував 189 грн., торік одне заняття з репетитором обходилось у 214 грн.
Цікаво, що репетиторство, як роботу чи додатковий заробіток, найчастіше обирають жінки. Так, серед зареєстрованих на сервісі BUKI вчителів англійської мови чоловіки складають лише 12%.
Ще одним цікавим фактом є зміни в географії запитів на репетиторів з англійської з початком широкомасштабної агресії проти України. В абсолютній кількості лідери лишились незмінними — це Київ, Дніпро, Одеса, Харків та Львів. Проте в 2022 році особливо стрімко зросла кількість шукачів у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Тоді як у відсотковому співвідношенні кількості жителів на одного викладача, попереду Херсонська, Миколаївська та Кіровоградська області.
Ці дані частково співпадають з результатами дослідження EF EPI. Так, містами, де найкраще знають англійську визнано Львів, Запоріжжя, Київ, Дніпро та Харків. Найгірше володіють англійською в Сімферополі та Рівному. Серед областей лідерство утримують в Хмельницькому, Львівському, Київському, Полтавському та Запорізьму регіонах, а от Крим та Херсонська область показали найнижчі показники.