A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області

ПРОДОВЖУЄМО КАМПАНІЮ "МИ – ПРОФІ". ІНТЕРВ'Ю З РІВНЕНСЬКИМ УЧАСНИКОМ WORLDSKILLS UKRAINE

Продовжуємо знайомити з учасниками І етапу WorldSkills Ukraine. Її герой – Павло Гречка – не тільки професійний автослюсар, а й майстер виробничого навчання у Квасилівському професійному ліцею (Рівненська обл.). Аби подати своїм студентам позитивний приклад, він вирішив взяти участь у регіональному відборі WorldSkills Ukraine. В результаті – виборов перше місце у компетенції «Слюсарні роботи». Зараз Павло продовжує готувати студентів-автослюсарів, адже хоче випустити якомога більше кваліфікованих робітників. Про плани на майбутнє, враження від участі у WorldSkills Ukraine та професійний шлях молодого викладача читайте на сторінці «Ми – профі. Історії учасників WSU».

10:25 11.04.2022

«НАВЧАННЯ БЕЗ МЕЖ»: МІСЯЦЬ УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕКАНАЛИ ТРАНСЛЮЮТЬ ВІДЕОУРОКИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 5-11 КЛАСІВ

У межах проєкту «Навчання без меж» Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника триває трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів. Також уроки доступні на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv та volia.tv. І незабаром будуть доступні на youtv.ua. Зазначимо, кожен день присвячено окремій дисципліні. З 11 до 15 квітня (понеділок-п?ятниця) транслюватимуться уроки за наступним графіком. Щодня на телеканалах: загальна середня освіта дистанційна освіта · 11 квітня – українська мова; · 12 квітня – математика; · 13 квітня – історія України; · 14 квітня – українська мова; · 15 квітня – математика. Дитячий телеканал «Піксель»: · уроки для 5 класу – о 10:00; · уроки для 6 класу – об 11:00. ПЛЮСПЛЮС (1+1 media): · уроки для 7 класу – з 10:00; · уроки для 8 класу – з 11:00; · уроки для 11 класу – з 12:00. Регіональні канали Суспільного: · уроки для 9 класу – о 10:00; · уроки для 10 класу – об 11:00. Проєкт реалізується на основі Всеукраїнського онлайн розкладу – ініціативи Міністерства освіти і науки України, в межах якої учні 1-11 класів можуть долучитися до відеоуроків, розміщених на платформі YouTube. Усі охочі можуть додавати нові уроки з розкладу до свого Google-календаря, аби отримувати сповіщення про початок трансляції. Крім, того, «Освіторія» здійснює прямі ефіри у Всеукраїнському розкладі разом з UNICEF Ukraine та МОН. Основна мета – підтримка дітей та контакт з однолітками й вчителями. Розклад уроків оновлюється за посиланням та публікується у месенджері Viber. Трансляції уроків можна переглянути на Youtube-каналі Освіторії, а окремі з них продубльовано на Facebook-сторінці МОН. Також до Всеукраїнського розкладу спільнота вчителів Junior разом із МОН, Інститутом модернізації змісту освіти та Комітетом фізичного виховання та спорту доєднала серію онлайн-уроків #перемагаєморазом. До таких уроків будуть долучатися багато українських зірок, щоб більше зацікавити дітей фізичною активністю. Доєднуватися можна на Youtube-каналі «Junior». Нагадаємо, відбувся наймасштабніший онлайн-урок фізкультури для школярів на благо миру та розвитку. Захід проходив під гаслом «Перемагаємо разом» і об’єднав майже 100 тис. українців.

10:19 11.04.2022

На Рівненщині запустили бот для пошуку роботи, – начальник Рівненської ОВА

На Рівненщині запустили Telegram-бот для пошуку роботи. Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. Кожна вакансія буде доступна три дні, а перед публікацією проходить попередню модерацію. Вакансії у Telegtam-боті з‘являтимуться в міру надсилання заявок працедавцями. Кожна вакансія висітиме 72 години. Якщо працівника не буде знайдено, роботодавець зможе її продовжити, – уточнив Коваль. "Ми розміщуємо будь-які актуальні вакансії, незалежно від того, чи пропонуєте ви високопрофесійну роботу на постійній основі, чи шукаєте різноробочого всього на пару годин", – йдеться у Telegram-боті. Відповідальності за достовірність інформації вакансії несе роботодавець. Всі вакансії проходять попередню модерацію, – йдеться у повідомленні Telegram-боту. Адреса Telegram-боту для пошуку роботи: @work_in_Rivne_region Роботодавці можуть подати свої заявки у чат-боті: @employer_rivne_bot

12:12 08.04.2022

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ БЛОКУ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Команда Українського центру оцінювання якості освіти підготувала роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови. «Упродовж наступних двох тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ», – зазначив Сергій Шкарлет. Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме: · «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»; · «Лексикологія. Фразеологія»; · «Будова слова. Словотвір»; · «Морфологія»; · «Синтаксис»; · «Стилістика»; · «Розвиток мовлення». Розділ мовознавства блоку НМТ з української мови відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей. Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких: · 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з 4 або 5 варіантів · 5 завдань на встановлення відповідності. У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, а також завдань з української літератури. Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів ЗНО: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь і по 1 тестовому балу за правильно визначену логічну пару. За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів. Свій результат (кількість набраних балів) ви дізнаєтеся після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за цією шкалою достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал. Поглибити знання з української мови можна відвідуючи онлайн-уроки, які проводять ваші вчителі та уроки Всеукраїнської школи онлайн. Також ви можете долучатися до офлайн-занять, якщо дозволяє безпекова ситуація. Для самостійного тренування можна використовувати матеріали попередніх років. Крім того, у межах освітнього проєкту «Навчання без меж» відбувається трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» і «Суспільне», а також платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet. tv і Volia tv, а спільно з компанією Google Україна створено Всеукраїнський онлайн розклад. Нагадаємо, команда МОН продовжує збирати перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

11:44 08.04.2022

На Кубку світу двічі звучав гімн України – завдяки 15-річній гімнастці зі Здолбунівщини!

Вихованка Рівненської ДЮСШ №1 Даніела Батрона виборола два світові титули спортивної гімнастики. Підсумкові рейтинги Кубку світу-2022 опублікувала Міжнародна федерація гімнастики. Даніела Батрона очолила рейтинг у двох дисциплінах – брусах і колоді, а також стала другою у вільних вправах. «Це перший здобуток такого рівня в історії спортивної гімнастики Рівненщини. Даніела виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу. Для її тренерки це можливість отримати почесне звання «Заслужений тренер України». Дякую, дівчата! Нам важливо, аби якомога частіше підіймався український прапор та лунав наш гімн», – наголосив начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

11:40 08.04.2022

Як заговорити українською: 10 порад від Артура Пройдакова

Щодня дедалі більше людей хочуть перейти на українську — зробити її мовою побутового спілкування. І це не може не тішити. Переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков у ці дні волонтерить на мовному фронті. Учитель дає 10 порад, як заговорити українською за лічені тижні. Установіть українську мову на гаджетах Телефони, планшети, комп’ютери — це речі, які у нас весь час перед очима. Тому постійна взаємодія з українським інтерфейсом — це вже велика допомога у вивченні мови. Замінити її можна у налаштуваннях буквально за 2 хвилини, а ефект буде разючим. Говоріть українською в громадських місцях Знаю, що багатьох бентежать можливі лексичні помилки під час спілкування. Але помилятися — це нормально. Гірше — так і не спробувати. Тому візьміть собі за правило брати з собою українську, коли виходите з дому. Підпишіться на українськомовних блогерів або телеграм-каналиОточіть себе українським інформаційним простором. З перевірених та якісних інформаційних джерел раджу: Новинний ресурс УП. Стрічка Пізнавальний канал з історії імені Т.Г. Шевченка Телеграм-канал ЗНО українська Одразу спілкуйтеся українською з незнайомими людьми й поступово переходьте на неї з друзями та близькими Ця порада перегукується з тезою № 2. Але тут хотів би додати, що психологічно набагато простіше спілкуватися українською з людьми, що вас до цього не знали. Змінювати мову в постійному оточенні трохи складніше, але цілком реально. За потреби поясніть близьким, чому для вас це важливо. Переконаний, що вони обов’язково підтримають. Проходьте онлайн-курси з української мови або переглядайте пізнавальні відео на цю тему Особисто я раджу переглянути такі курси: «Лайфхаки з української мови» «Українська за 27 уроків» Переходьте на українську в соцмережах Дуже дієвий інструмент. Пишіть дописи та коментарі українською. За можливості намагайтеся також листуватися нею у месенджерах. А якщо у вас стоїть україномовний інтерфейс, то фейсбук вам часто буде пропонувати навіть написані російською дописи автоматично перекласти українською. З часом ви й не помітите, як звично тепер користуватися солов’їною в інтернеті. Заведіть власний словничок Заведіть нотатник та виписуйте слова, значення яких ви раніше не знали. Це можна робити як у нотатках в телефоні, так і придбати блокнот для натхнення і виписувати слова або цілі вирази туди. Намагайтеся поповнювати словниковий запас. А потім обов’язково інтегруйте нові для себе слова у повсякденний ужиток, щоб вони стали звичними. Читайте книжки українською Питомо українські або гарно перекладені. Так ви не тільки поліпшите знання мови, а й підтримаєте українські видавництва. Також раджу формувати навичку читати деякі частини вголос, щоб практикувати мовлення. Слухайте подкасти українською Саме так можна звикати до розмовної мови. Це дуже зручно робити під час прогулянки, у транспорті або дорогою в магазин. Завдяки такому прослуховуванню можна запам’ятати наголоси та коректну вимову слів. Хороші подкасти, які можна слухати як учням, так і дорослим, можна переглянути тут. Переглядайте фільми та серіали українською. Іноді такі переклади — це окремий вид мистецтва. Наприклад, та ж українська версія «Друзів» вважається класикою хорошого перекладу. Переконаний, що відтак багато улюблених фільмів заграють для вас новими фарбами. До речі, це ще й буде прекрасним приводом передивитися їх ще раз.

11:34 08.04.2022

У НАЙМАСШТАБНІШОМУ УРОЦІ ФІЗКУЛЬТУРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ БЛИЗЬКО 100 ТИСЯЧ ШКОЛЯРІВ

У Міжнародний день спорту, 6 квітня 2022 року, відбувся наймасштабніший онлайн-урок фізкультури на благо миру та розвитку для школярів. Захід проходив під гаслом «Перемагаємо разом» і об’єднав майже 100 тис. українців. «Дітям потрібні онлайн-уроки фізичної культури, які мотивують їх до руху. На це спрямований проєкт "Перемагаємо разом", який став складовою Всеукраїнського розкладу», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. У межах онлайн-уроку школярі взяли участь у Fun up зарядці з вчителькою фізкультури Марією Глобою, вправах від світових спортсменів Ганни Різатдінової та Олександра Зінченка, а також веселих фізичних заняттях від Олексія Позитива, Анни Трінчер і Артура Логая. Онлайн-урок організували представники руху Олександра Педана «Джуніор» і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства освіти та науки України. «Я пишаюся можливістю влаштовувати акції, які дозволяють дітям займатися спортом, навчатися, посміхатися та бачити зірок. Експерти кажуть, що рухова активність допомагає дітям відволіктися, тож такі уроки – найкращий і найпростіший спосіб подбати про маленьких українців. Ми віримо, що зможемо допомогти й мамам, які залишаються без сторонньої підтримки та намагаються впоратися з надмірною дитячою енергією чи емоційністю», – зазначив Олександр Педан, голова руху «Джуніор». Переглянути запис трансляції можна на YouTube-каналах: · Junior; · ЮНІСЕФ Україна; · МОН; · Новий канал. Крім цього, урок транслювався на 45 станціях Київського метрополітену завдяки організації «Сильні громади». Захід став першим із 1000 уроків фізкультури нового формату, які будуть проведені до кінця навчального року, слідкуйте за оновленнями на сайті громадської організації Junior. Нагадаємо, відбувся семінар для вчителів фізичної культури в межах проєкту «Перемагаємо разом».  

11:30 08.04.2022

ЗАКАРПАТТЯ ВІДПРАВЛЯЄ ПІДРУЧНИКИ ТА ХУДОЖНІ КНИГИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ ЗА КОРДОНОМ

1300 підручників і майже 900 художніх книг отримають українські діти за кордоном, які були змушені разом із матерями покинути Україну через вторгнення рф. Освітянський видавничий центр «ОРІОН» підготував підручники з усіх предметів для учнів 1-4 класів і з кількох дисциплін для школярів старшої школи. 650 примірників уже відправили в Угорщину, таку ж кількість днями надішлють у Словаччину. Крім цього, департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації передав майже 900 дитячих книг для переселенців у Словаччині. У Недільну українську школу в Братиславі також передали пазли та ігрові набори LEGO. Нагадаємо, дистанційна школа «Оптіма» забезпечує освіту вже понад 100 тис. дітей і продовжує приймати заявки.

11:03 07.04.2022

Велике свято Благовіщення 2022 - один з найважливіших в церковному календарі.

Колектив відділу освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради вітає громаду зі святом Благовіщення! Миру нашій землі! Міцності духу і сили нашим воїнам! За нами правда і перемога! Моліться сьогодні особливо щиро, Богоматір обов'язково почує вас і подарує здоров'я, достаток і добробут. Добра і щастя вам і мир Україні.

10:49 07.04.2022

У Рівному дітям організували безкоштовні майстеркласи з козацьких єдиноборств

Майстеркласи під назвою "Нумо, козаченьки" організували у міському палаці культури Рівного. Безкоштовні заняття проводять тренери школи козацьких єдиноборств "Роксоланія". До участі запрошують юних рівнян і дітей, які приїхали в Рівне з регіонів активних бойових дій. Заняття з рукопашного гопака, фехтування і техніки самооборони за системою козацьких єдиноборств стартували у міському палаці культури На першому такому майстеркласі шестирічний Владислав познайомився із шаблею. "Ми прочитали оголошення у фейсбуці, що буде проводитися майстерклас із козацьких єдиноборств. От і вирішили спробувати, ми ж маємо бути козаками, справжніми патріотами, українцями, захисниками", – розповіла бабуся хлопчика Лариса Шерстова. Заняття є безкоштовними. Запрошують дітей 6-13 років, як рівнян, так і переселенців. "Готові їх приймати, навчати, так само виховувати патріотично. Це техніка козацької самооборони, навчаємо фехтувати на шаблях козацьких, на палках, вже старші діти в нас стоять в спарингах. Як бокс, можна сказати, але наш, національний", – сказав тренер Сергій Марчук. Джерело - "Суспільне"  

10:43 07.04.2022

Вхід для адміністратора