A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Міжнародний проєкт #МояВійна: правду про війну в Україні відтепер можна дізнаватись 74 мовами

Наразі увага всього світу прикута до України. Саме там відбуваються події, які визначать подальшу історію людства. Хто переможе: Україна чи росія, Демократичний Світ або Тоталітарний Режим, Добро чи Зло? Відтепер, кожен громадянин будь-якої країни зможе особисто слідкувати за перебігом російсько-української війни, отримуючи правдиву інформацію безпосередньо від тисяч українців, які стали свідками трагічних, але, водночас, героїчних подій. Міжнародний проєкт #Моявійна – це «живий щоденник» реальних історій про війну, які пишуть звичайні українці, що вимушено опинились в епіцентрі подій. Протягом короткого часу на порталі проєкту вже з’явились понад 2 700 історій, які зібрали понад 4 млн. переглядів. «Наразі свідками війни вже стали мільйони українців і та реальність, з якою зараз стикаються жителі України - є не тільки доказом агресії російської федерації, а й доказом злочинів проти людства та гуманності. Зараз ми знаходимося на передовій, і захищаємо не тільки нашу країну, а й весь цивілізований світ, кожного громадянина демократичних країн. Ми ділимось зі світом тим, що переживаємо та відчуваємо. Кожна історія українців має бути почута. Ми закликаємо кожного громадянина цивілізованого світу стати на сторону Добра, у боротьбі проти Зла», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. На платформі #Моявійна, окрім реальних історій українців, є відео та фото, які наочно демонструють, що відбувається наразі на території України. «Усі, хто розміщує будь-які матеріали на платформі проходять модерацію перед тим, як історія стане доступною. Це передбачено, аби інші користувачі платформи були впевнені, що це написали реальні люди» - розповіла Марія Богуслав, Виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти. Проєкт ініціювали: Міністерство культури та інформаційної політики України, Асоціація інноваційної та цифрової освіти і компанія «Totonis».

11:14 13.05.2022

До уваги жителів сіл Обарів, Ставки, Карпилівка!

14-16 травня 2022 року ТОВ «АКРІС АГРО»буде проводити обприскування посівів кукурудзи на орендованих землях навколо сіл Обарів, Ставки, Карпилівка. Вид препарату: Цукрон+ (Клопіралід) III клас, Гліфоган РК (Гліфосат), III клас, SMT-Стар (S-метолахлор + Тербутилазін) II клас. Спосіб внесення – наземний. У випадку виникнення несприятливих погодних умов вказані дати можуть бути перенесені на найближчий можливий термін проведення технологічних операцій.

11:13 13.05.2022

Як український бізнес може отримати підтримку ЄС: практичні поради

ЄС та уряд Німеччини реалізують нову ініціативу Stand for Ukrainian Business. Програма покликана підтримати український малий та середній бізнес у часи війни. ЄС планує допомогти 800 представникам українського бізнесу. На першому етапі українські підприємці отримають: • вичерпну інформацію щодо різних програм ЄС з підтримки бізнесу; • допомогу у налагодженні контактів із постачальниками, клієнтами та партнерами; • реальну допомогу по залученню міжнародних ресурсів для покриття нагальних потреб щодо релокації та перезапуску бізнесу, який зупинився через війну. Участь можуть взяти керівники та власники бізнесу, які мають більше 10 працівників, з усіх куточків України. Пріоритетні галузі: • харчова промисловість (переробка); • деревообробка: меблі та виробничий лісовий сектор; • приладо- та машинобудування, металообробка; • виготовлення будматеріалів; • легка промисловість; • логістика (вантажні перевезення, склади). Кінцевий термін реалізації проєкту – червень 2022 року. Деталі за посиланням: https://business.diia.gov.ua/cases/iniciativi/iniciativa-stand-for-ukrainian-business-pidtrimuemo-ukrainskij-biznes-dla-kerivnikiv-ta-kerivnic-biznesu

10:35 13.05.2022

Офіс Президента назвав країни, які відбудують Україну

Деякі європейські країни світу готові взяти шефство над будівництвом міст України. Великобританія готова підтримати Київ та область. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга у рамках брифінгу. За його словами, керівництво вже мислить категоріями післявоєнного відбудови країни, що вже знаходить відгуки у західних партнерів. Є чітке підтвердження того, що деякі європейські країни готові взяти шефство над конкретними регіонами та галузями України. Великобританія готова допомогти Києву та Київській області, Данія допоможе Миколаєву та Миколаївській області, а Балтійські країни готові надати підтримку Житомирській області. "Далі ми працюємо з нашими партнерами, щоб це був справді план нової історії нової України" , - сказав Андрій Сибіга.

10:33 13.05.2022

ЄС ВІДКРИВАЄ НОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ І НАУКОВЦІВ

Студентська мережа Erasmus (Erasmus Student Network – ESN) разом з ESN Ukraine та за підтримки ЄС створила нову платформу, що надає інформацію про освітні можливості та програми підтримки українським студентам і науковцям. У розділі «Освіта» міститься покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС. Створено також окрему програму підтримки для українських науковців, які вимушено покинули Україну. Єврокомісія в межах грантової програми Марії Склодовської-Кюрі запускає спеціальний проєкт, що передбачає: стипендії для докторантів і дослідників; фінансову підтримку їхніх сімей; допомогу у визнанні дипломів; надання житла та роботи. Загальний бюджет програми – 25 млн євро. Більш детальна інформація щодо реалізації проєкту для українських науковців з’явиться найближчим часом на порталі ERA4Ukraine. Нагадаємо, відкрито прийом заявок на стипендії для стажування в сербських університетах на 2022/2023 навчальний рік.

10:32 13.05.2022

ВСТУП-2022: З 12 ДО 19 ТРАВНЯ В УЦОЯО ПРАЦЮВАТИМЕ СПЕЦІАЛЬНА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

З 12 до 19 травня в Українському центрі оцінювання якістю освіти працюватиме спеціальна «гаряча лінія». «Як повідомляв раніше, потенційним учасникам національного мультипредметного тесту вже надіслали повідомлення з необхідними даними для входу на свою Інформаційну сторінку. Якщо повідомлення від Centr_ZNО не надходило, то зателефонуйте на спеціальну "гарячу лінію" й дізнайтеся необхідну інформацію», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Телефони «гарячої лінії»: Оператори «гарячої лінії» матимуть інформацію тільки щодо логінів і паролів для входу на Інформаційну сторінку. Якщо ж у вас є інші запитання, наприклад, щодо реєстрації на НМТ, особливостей його складання тощо, ви можете зателефонувати до Українського (+38 095 903 95 10) або до регіональних центрів оцінювання якості освіти. УЦОЯО ЗНО 2022 Вступ 2022 загальна середня освіта +38 095 523 46 47 +38 066 680 55 28 +38 068 146 02 21 +38 068 142 05 95 Крім того, потенційні учасники НМТ, які ще не отримали або загубили свої логін і пароль для доступу до Інформаційної сторінки, можуть скористатися додатково створеним спеціальним сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022»: достатньо коректно заповнити поля форми. Інформаційна сторінка – важливий канал комунікації з Українським центром оцінювання якості освіти. Саме тут у другій половині травня (детальна інформація про терміни, коли це потрібно зробити, з’явиться незабаром) варто обов’язково підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні. Напередодні тестування на Інформаційній сторінці можна буде дізнатися про дату, час і місце проходження випробування, самостійно сформувати запрошення-перепустку, а в серпні отримати свої результати. Щоб не пропустити повідомлення від УЦОЯО, варто періодично заходити на свою Інформаційну сторінку, а також стежити за офіційними новинами. Нагадаємо, майже 400 тис. повідомлень отримали потенційні учасники національного мультипредметного тесту.

10:29 12.05.2022

Стартували круглі столи на тему «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі»

11 травня відбувся перший круглий стіл на тему «Топоніміка» в рамках проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі». Його відкрили Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України, та Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті України. Під час дискусії йшлося про переосмислення минулого і надання йому нових сенсів, а також про те, що Україні варто робити зі спадщиною росії та СРСР у назвах вулиць і площ. «Декомунізація – зрілий і свідомий етап в розвитку нашої держави. Адже мати комуністичні та російські елементи в нашому просторі, коли СРСР та росія свідомо знищувала українців та українську державність – неприпустимо. Однак, скрізь є свої нюанси, і є ті, хто не згоден з такою політикою держави. Водночас дуже важливо підходити до цього процесу з розумом та не керуватись лише ненавистю. Ми не маємо дарувати росії тих видатних діячів, які так чи інакше є українцями або завжди вважали себе такими. Тут і з?являється потреба суспільного діалогу щодо переосмислення нашої історії, зокрема історичних зв’язків з росією. Ми запропонували створити Раду при МКІП та УІНП як дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Тобто алгоритм приблизно такий: органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством приходять до спільного рішення і далі координують його з Радою. Ми можемо лише рекомендувати органам місцевої влади зважати на рекомендації та бути в постійному діалозі з місцевою громадою, щоб діалог був чесним та такими ж прийняті рішення. Сподіваюся, що серія круглих столів допоможе дійти до спільної думки суспільства і громадських діячів у цьому питанні», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. В обговоренні взяли участь: директор Національного музею історії України Федір Андрощук, директорка Центру міської історії Львова Софія Дяк, історик, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак і доктор історичних наук, професор з Одеси Віктор Савченко та інші громадські діячі й експерти. Організацією проєкту займався Український інститут національної пам'яті спільно із Міністерством культури та інформаційної політики України. Два наступні круглі столи відбудуться 18 і 25 травня. Деталі щодо тем та учасників сповістимо пізніше.

10:26 12.05.2022

Бензин і дизель буде: Україна вп'ятеро збільшила імпорт палива

На сьогодні обсяги імпортованого пального вже фактично відповідають обсягам щоденного споживання бензину та дизеля на вітчизняних заправках. Про це сказав заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма під час брифінгу. «Сьогодні обсяг імпорту збільшився у 5 разів у порівнянні з показниками півтора місяця тому, і наразі фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на українських заправках. Бензин і дизель буде, ситуація покращується щодня», - заявив Ростислав Шурма. Враховуючи те, що сьогодні в країну завозять вже достатні обсяги бензину та дизеля, щоб покривати потреби громадян, він закликав споживачів зберігати спокій, аби постачальники могли спокійно наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від ворожих дій. «Окрім того, в Україні буде створено додатковий стратегічний запас нафтопродуктів, який неможливо буде розбомбити та зруйнувати і який забезпечить стабільність на ринку палива на найближчі місяці», - підкреслив Ростислав Шурма.

10:23 12.05.2022

Студенти, які навчаються закордоном, можуть виїжджати з України

Cтуденти призовного віку, що навчаються в закладах освіти за межами України під час воєнного стану можуть виїжджати за кордон для продовження навчання. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Студенти, які навчаються за кордоном, призову на військову службу не підлягають. Це стосується здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Для перетину кордону таким студентам необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за територіальною приналежністю та отримати дозвіл. Деталі за посиланням https://minre.gov.ua/news/vyyizd-studentiv-za-kordon-v-umovah-voyennogo-stanu

10:22 12.05.2022

Благодійний захід Brave Ukraine у Лондоні зібрав $1,2 млн на допомогу Україні

Днями у Національній галереї міжнародного модерністського та сучасного мистецтва в Лондоні відбувся благодійний захід Brave Ukraine за підтримки Посольства України у Великобританії. За вечір вдалось зібрати понад 1,2 млн доларів, які через фонд withukraine.org підуть на допомогу українцям. Імерсивна виставка, присвячена сміливим українцям, а також аукціон за підтримки будинку Christie`s пройшли в TATE Modern. Серед гостей: Прем’єр-Міністр Великої Британії Борис Джонсон, Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, письменник Тім Маршал, співачка Джамала та інші представники світової політики, культури, бізнесу, спорту та медіа. До івенту долучились онлайн Президент України Володимир Зеленський та український артист, вокаліст гурту Бумбокс Андрій Хливнюк. На аукціоні були представлені такі символічні речі, як флісова куртка Президента України з перших днів війни, півник з Бородянки, марки з крилатою фразою про російський воєнний корабель, прогулянка Києвом з мером міста Віталієм Кличком та фотографія авторства документаліста Макса Левіна, який трагічно загинув на лінії фронту під Києвом. Гроші з цих лотів підуть на переоснащення Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медичного центру, на закупівлю перинатальних швидких, на підтримку Укрпошти та допомогу дітям, що залишились без батьків внаслідок війни. Продюсуванням заходу займалася креативна агенція Banda Agency у партнерстві з лондонською агенцією Brandfuel. Раніше в рамках кампанії “Сміливість” світ заполонили білборди з рекламою сміливості українців - Be brave like Ukraine.

15:38 11.05.2022

Вхід для адміністратора