A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Україна заповнила опитувальник для вступу в ЄС

Українська сторона заповнила першу частину опитувальника, який необхідний для набуття статусу країни-кандидата на членство в ЄС, та передала Європейській Комісії на розгляд Опитувальник складається з двох частин, одна з яких містить політичні та економічні критерії, друга частина охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права Європейського Союзу. «На виконання доручення Президента України Володимира Зеленського впродовж тижня ми підготували відповіді та сьогодні направили Єврокомісії заповнену першу частину опитувальника. Друга частина буде готова якнайшвидше, – прокоментувала Віце-прем?єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Ми проаналізували всі останні опитувальники, які Європейська Комісія надавала іншим державам. Це допомогло нам у максимально стислі терміни підготувати відповіді». Детальніше: https://bit.ly/3rzKdf0

11:41 19.04.2022

Навчальний рік у школах Рівного закінчиться 3 червня

Як повідомив начальник управління освіти Рівного Богдан Турович, ІІ семестр 2021/2022 навчального року у школах громади триватиме до 03 червня (включно). До слова, в період воєнного стану святкові, які припадають на вихідні, не переносяться, тому 25 квітня (понеділок), 2 травня (понеділок) – робочі дні. Нагадаємо, до 19 квітня триває реєстрація для участі у національному мультипредметному тестуванні. Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Такий підхід дозволить усім абітурієнтам вступити до омріяних закладів освіти.

11:22 19.04.2022

Запашна паска від працівників Городоцької ТГ рушає на Схід

Працівники закладів освіти Городоцької ТГ об'єднали свої зусилля заради перемоги України. Вони з любов'ю спекли понад 1000 пасок, які незабаром відправлять нашим захисникам. Окрім того, разом із запашною паскою на Схід рушать патріотичні дитячі малюнки, які тішитимуть наших військових. Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Володимир Грисюк щиро дякує усім працівникам за працю та підтримку ЗСУ. Хочеться вірити, що ця плідна праця, яка згуртовує українців у нелегкий час принесе той довгоочікуваний мир Україні! Разом до перемоги!

10:57 19.04.2022

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО 1-ГО КЛАСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

16 квітня 2022 року команда Міністерства освіти і науки України оприлюднила рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу. Цьогоріч зарахування здійснюватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367. До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються: копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал); медична довідка за формою первинної облікової документації №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія). У зв’язку з воєнним станом, під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО. У разі відсутності свідоцтва про народження, керівник закладу невідкладно інформує орган опіки та піклування для сприяння в оформленні документа. Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти. Забезпечення державних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, а також організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану здійснюють: органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти; заклади освіти, установи освіти, наукові установи та їхні засновники; громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність. Нагадаємо, ГО «GoGlobal» запустила Всеукраїнську онлайн-програму «Creative Camp: ми з України!» для школярів.

10:36 19.04.2022

Всеукраїнська ініціатива «Прихисток»: прихисти до себе тих, у кого війна відібрала дім

Тисячі українців змушені покинути свій дім, рятуючись від російських танків, бомб та ракет. Допоможіть своїм співгромадянам, долучайтеся до всеукраїнської соціальної ініціативи «Прихисток». Поділіться своїм житлом та затишком з тими, у кого війна відібрала дім! Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть щомісяця отримувати компенсацію від держави в розмірі 450 грн за кожну особу, для часткової компенсації витрат на комунальні послуги. Щоб запропонувати своє житло внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно: подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua про готовність прийняти у себе переселенців; при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС; до 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців що у них проживали; отримати компенсацію. Ми закликаємо українців, які мешкають у більш безпечних регіонах країни, об’єднатися, підтримати співгромадян у ці нелегкі для країни часи. Наша сила – у єдності! Разом переможемо

10:54 18.04.2022

ОСВІТЯНИ ОТРИМУВАТИМУТЬ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ПІД ЧАС ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1» розповів про оплату праці освітян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України. «Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо Галузеву Угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно якої керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам», – повідомив Сергій Шкарлет. Оплата простою, що відбувається не з вини працівників (зокрема й не педагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати. Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування. «Проведення виплат заробітної плати може здійснюватися, якщо на окупованій території відбувається освітній процес за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну українській владі територію для здійснення казначейських процедур», – роз'яснив Міністр. Освітяни, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, будуть розцінені як колаборанти та нестимуть кримінальну відповідальність. «Ми категорично не сприймаємо впровадження освітнього процесу за російськими стандартами. 15 директорів шкіл уже звільнилися, адже не бажають працювати на окупантів. Цим директорам у будь-якому випадку буде виплачена заробітна плата, вони будуть поновлені на роботі після встановлення української влади на цих територіях», – зазначив Міністр. Нагадаємо, учні та викладачі закладів ПТО не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації.

10:52 18.04.2022

Чи будуть вихідними днями 25 квітня, 2 травня та 9 травня?

Статтею 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) встановлено 9 святкових днів (зокрема 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота (7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця). Відповідно до статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день, визначений статтею 73 КЗпП України, збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Таким чином, навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день). Однак статтею 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тобто, у разі продовження воєнного стану 25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку. Про це повідомляє Управління Держпраці у Рівненській області.

10:45 18.04.2022

Триває реєстрація для участі у національному мультипредметному тестуванні

З огляду на ситуацію в державі Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення про продовження термінів формування реєстраційних карток для участі в національному мультипредметному тестуванні (НМТ) до 19 квітня, завдяки цьому сотні охочих щодня отримують можливість брати участь у вступній кампанії. На сьогодні 321 169 осіб пройшли повну процедуру реєстрації для складання вступного тестування. Зауважимо, що однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння до бази даних про потенційних учасників НМТ, тому просимо випускників не створювати дублі реєстраційних карток і не надсилати свої документи до регіональних центрів оцінювання якості освіти повторно. У травні кожний, хто зареєструвався для участі у вступному тестуванні, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати НМТ і повідомити організаторам про те, у якому регіоні він / вона перебуватиме в липні. Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Такий підхід дозволить усім абітурієнтам вступити до омріяних закладів освіти.

10:43 18.04.2022

В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮВАВ ОСВІТНІЙ ЧАТ-БОТ

17 квітня 2022 року команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE презентувала освітній чат-бот EducationUaBot. «Попри жорстоку війну росії в Україні та високий рівень небезпеки учасників освітнього процесу, ми продовжуємо створювати нові шляхи для комунікації та допомоги. Нашими головними завданнями є збереження здоров’я та життя учнів, студентів, їхніх батьків, вчителів і науковців, а також створення належних умов для роботи, навчання та саморозвитку», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Чат-бот допоможе знайти необхідну інформацію про: пошук садочка, школи або коледжа за кордоном; онлайн-навчання в Україні; відновлення особистих документів про освіту; продовження викладання та роботи під час війни. Крім того, за допомогою чат-бота можна дізнатися про повернення до навчання (незалежно від місця знаходження). Нагадаємо, НМТ можна скласти як в Україні, так і за кордоном.

10:35 18.04.2022

Вхід для адміністратора