A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області

У НАЙМАСШТАБНІШОМУ УРОЦІ ФІЗКУЛЬТУРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ БЛИЗЬКО 100 ТИСЯЧ ШКОЛЯРІВ

У Міжнародний день спорту, 6 квітня 2022 року, відбувся наймасштабніший онлайн-урок фізкультури на благо миру та розвитку для школярів. Захід проходив під гаслом «Перемагаємо разом» і об’єднав майже 100 тис. українців. «Дітям потрібні онлайн-уроки фізичної культури, які мотивують їх до руху. На це спрямований проєкт "Перемагаємо разом", який став складовою Всеукраїнського розкладу», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. У межах онлайн-уроку школярі взяли участь у Fun up зарядці з вчителькою фізкультури Марією Глобою, вправах від світових спортсменів Ганни Різатдінової та Олександра Зінченка, а також веселих фізичних заняттях від Олексія Позитива, Анни Трінчер і Артура Логая. Онлайн-урок організували представники руху Олександра Педана «Джуніор» і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства освіти та науки України. «Я пишаюся можливістю влаштовувати акції, які дозволяють дітям займатися спортом, навчатися, посміхатися та бачити зірок. Експерти кажуть, що рухова активність допомагає дітям відволіктися, тож такі уроки – найкращий і найпростіший спосіб подбати про маленьких українців. Ми віримо, що зможемо допомогти й мамам, які залишаються без сторонньої підтримки та намагаються впоратися з надмірною дитячою енергією чи емоційністю», – зазначив Олександр Педан, голова руху «Джуніор». Переглянути запис трансляції можна на YouTube-каналах: · Junior; · ЮНІСЕФ Україна; · МОН; · Новий канал. Крім цього, урок транслювався на 45 станціях Київського метрополітену завдяки організації «Сильні громади». Захід став першим із 1000 уроків фізкультури нового формату, які будуть проведені до кінця навчального року, слідкуйте за оновленнями на сайті громадської організації Junior. Нагадаємо, відбувся семінар для вчителів фізичної культури в межах проєкту «Перемагаємо разом».  

11:30 08.04.2022

ЗАКАРПАТТЯ ВІДПРАВЛЯЄ ПІДРУЧНИКИ ТА ХУДОЖНІ КНИГИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ ЗА КОРДОНОМ

1300 підручників і майже 900 художніх книг отримають українські діти за кордоном, які були змушені разом із матерями покинути Україну через вторгнення рф. Освітянський видавничий центр «ОРІОН» підготував підручники з усіх предметів для учнів 1-4 класів і з кількох дисциплін для школярів старшої школи. 650 примірників уже відправили в Угорщину, таку ж кількість днями надішлють у Словаччину. Крім цього, департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації передав майже 900 дитячих книг для переселенців у Словаччині. У Недільну українську школу в Братиславі також передали пазли та ігрові набори LEGO. Нагадаємо, дистанційна школа «Оптіма» забезпечує освіту вже понад 100 тис. дітей і продовжує приймати заявки.

11:03 07.04.2022

Велике свято Благовіщення 2022 - один з найважливіших в церковному календарі.

Колектив відділу освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради вітає громаду зі святом Благовіщення! Миру нашій землі! Міцності духу і сили нашим воїнам! За нами правда і перемога! Моліться сьогодні особливо щиро, Богоматір обов'язково почує вас і подарує здоров'я, достаток і добробут. Добра і щастя вам і мир Україні.

10:49 07.04.2022

У Рівному дітям організували безкоштовні майстеркласи з козацьких єдиноборств

Майстеркласи під назвою "Нумо, козаченьки" організували у міському палаці культури Рівного. Безкоштовні заняття проводять тренери школи козацьких єдиноборств "Роксоланія". До участі запрошують юних рівнян і дітей, які приїхали в Рівне з регіонів активних бойових дій. Заняття з рукопашного гопака, фехтування і техніки самооборони за системою козацьких єдиноборств стартували у міському палаці культури На першому такому майстеркласі шестирічний Владислав познайомився із шаблею. "Ми прочитали оголошення у фейсбуці, що буде проводитися майстерклас із козацьких єдиноборств. От і вирішили спробувати, ми ж маємо бути козаками, справжніми патріотами, українцями, захисниками", – розповіла бабуся хлопчика Лариса Шерстова. Заняття є безкоштовними. Запрошують дітей 6-13 років, як рівнян, так і переселенців. "Готові їх приймати, навчати, так само виховувати патріотично. Це техніка козацької самооборони, навчаємо фехтувати на шаблях козацьких, на палках, вже старші діти в нас стоять в спарингах. Як бокс, можна сказати, але наш, національний", – сказав тренер Сергій Марчук. Джерело - "Суспільне"  

10:43 07.04.2022

Вступник 2022: триває реєстрація на мультипредметний тест

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти дав роз’яснення щодо участі у національному мультипредметному тесті. Щоб узяти участь у цьому тестуванні, потрібно до 9 квітня зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Для участі в такому тестуванні замість сертифікату учасника ЗНО буде використано онлайнову інформаційну сторінку учасника ЗНО. Доступ до неї здійснюється за номером та PIN-кодом, зазначеними в сертифікаті. Тим, хто вже має сертифікат, потрібно обов’язково занотувати його номер і PIN-код, аби надалі використовувати їх для входу на свою Інформаційну сторінку. Якщо учасник вже зареєстрований для проходження тестування, однак не має ані сертифіката, ані інформації щодо його номера і PIN-коду, то для них такі дані будуть повідомлені пізніше. Додаткове роз’яснення незабаром буде розміщене на офіційному сайті центру.

15:53 06.04.2022

"У спорті немає місця для злочинців". Міністр спорту Польщі закликав виключити РФ з усіх федерацій

Міністр спорту та туризму Польщі Каміль Бортнічук закликав позбавити Росію членства в Міжнародному олімпійському комітеті та всіх міжнародних спортивних федераціях через повномасштабну війну проти України. Про це він заявив від час виступу на засіданні Ради ЄС із питань освіти, молоді, культури та спорту в Люксембурзі. Бортнічук вважає, що повернутися до спорту Росія має лише тоді, коли дотримуватиметься умов миру й виплатить репарації Україні за завдану шкоду й злочини. Раніше він разом із 37 міністрами спорту вже виступив за максимальне обмеження участі Росії у спортивних змаганнях, проте цього разу Бортнічук переконаний, що "потрібно йти далі". "Ми виступаємо за остаточне виключення росіян – до завершення мирного процесу, тобто до відшкодування для України – з усіх спортивних федерацій на чолі з Міжнародним олімпійським комітетом", – наголосив Бортінчук. Міністр зазначив, що на таку позицію Польщі вплинули, зокрема, події у звільненій від російських військових Бучі: 5 квітня масові вбиства в місті обговорюватимуть на Радбезі ООН.

14:56 06.04.2022

НОВИЙ КУРС НА ПЛАТФОРМІ PROMETHEUS: «ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ: РІЗНОМАНІТНІСТЬ, ІНКЛЮЗІЯ ТА ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК»

Освітня онлайн-платформа Prometheus запускає новий курс «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток» із циклу «Нова фізична культура» Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Ukraine. Курс розрахований на вчителів, освітніх управлінців, батьків і опікунів. На його проходження вже зареєструвалися близько 9 тис. осіб. Символічно, що навчання розпочалося в Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку, який відзначається 6 квітня. Обсяг курсу: 30 годин. Програма курсу складається з 4 модулів: інклюзивне навчання; психолого-педагогічні засади інклюзивного навчання; вчитель фізичної культури – провідник змін; адаптивна фізична культура для дітей з особливими освітніми потребами. Перші модулі більш загальні, вони охоплюють педагогічні та методичні основи інклюзивного навчання. Третій і четвертий модулі орієнтовані на вчителів фізичного виховання. Програма покликана надати слухачам необхідні інструменти для опанування лідерських навичок і побудови якісної комунікації з учнями. Зареєструватися можна за посиланням. Наразі більше ніж 50 тисяч слухачів пройшли навчання в межах циклу «Нова фізична культура» та понад 30 тисяч отримали сертифікати про успішне завершення програм. https://mon.gov.ua/ua/news/novij-kurs-na-platformi-prometheus-osvita-dlya-vsih-riznomanitnist-inklyuziya-ta-fizichnij-rozvitok

14:41 06.04.2022

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ РОЗПОВІВ ПРО ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ЗАКЛАДАХ П(ПТ)О ТА ВО

Сьогодні, 5 квітня 2022 року, на 41 день війни наперекір жорстокій агресії рф, заклади освіти здійснюють освітній процес в регіонах, де це можливо та дозволяє безпекова ситуація. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Міністр зазначив, що наразі заклади професійної (професійно-технічної) освіти 15 регіонів продовжують здійснювати освітній процес у дистанційному форматі. Частково продовжено освітній процес у профтехах 9 областей. Не розпочато навчання в закладах П(ПТ)О однієї області України, де продовжуються бойові дії. Заклади фахової передвищої освіти здійснюють навчання у 24 регіонах за дистанційною або змішаною формою. В 1 області ЗФПО перебувають на канікулах і не працюють. Заклади вищої освіти 17 областей України продовжують навчання за дистанційною або змішаною формою, а також за режимом консультації та самостійної роботи студентів. Нагадаємо, МОН пропонує мобільні застосунки для вивчення іноземних мов, які є безоплатними для українців у зв’язку з воєнними діями та агресією рф.

14:15 06.04.2022

РОЗРОБЛЕНО ПОРАДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Відповідно до рекомендацій МОН, з 14 березня 2022 року в тих областях нашої держави, де є можливість навчатись, відновлено освітній процес. Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України розроблено рекомендації щодо організації навчального процесу для дітей із порушеннями зору, слуху та інтелектуального розвитку. Під час війни діти з особливими освітніми потребами постійно перебувають у стані невизначеності. Звук повітряної тривоги та вибухів, дорога та незнайомий простір у випадку евакуації – усе це викликає страх, розгубленість і тривогу. Оскільки ці діти мають обмежені можливості швидко реагувати та обробляти інформацію з навколишнього середовища, важливо запроваджувати у навчальний процес кроки підтримки, які допоможуть мінімізувати наслідки психологічної травми. Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України розробив відповідні поради та рекомендації: · для дітей з порушеннями зору; · для дітей з порушеннями слуху; · для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. Нагадаємо, учителі спеціальних шкіл об’єднуються для допомоги дітям з особливими освітніми потребами та публікують розвивальні ігри та вправи для школярів. https://mon.gov.ua/ua/news/rozrobleno-poradi-dlya-organizaciyi-inklyuzivnogo-navchannya-pid-chas-vijni

14:19 05.04.2022

Гарячі лінії, які діють на Рівненщині, та інші важливі контакти

Гарячі лінії, які діють на Рівненщині, та інші важливі контакти СТАНОМ НА 23.03.2022 Цілодобова гаряча лінія Рівненської обласної військової адміністрації 0800 500 078, (0362) 400 802 (для набору зі стаціонарних телефонів м.Рівне - 400 802). Чат-бот Рівненської обласної військової адміністрації @RivneMilitaryAdministrationbot. Центр економічного розвитку та релокації бізнесу на Рівненщині: гаряча лінія 0 800 332 723, бот у телеграмі @rivnerelocation_bot Цілодобова гаряча лінія Рівненщини "Територіальна оборона" 067-175-89-50. Цілодобова гаряча лінія Рівненщини "Психологічна підтримка" 0800 400 378. Цілодобова гаряча лінія Рівненщини з освітніх питань 068-303-60-17. Цілодобова гаряча лінія Рівненщини "Гуманітарна допомога" 0800 400 377. Державна гаряча лінія для бажаючих надати гуманітарну допомогу: для дзвінків з України - 0800 202 600, для дзвінків з інших країн - +38044 237 00 02. Гаряча лінія ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області для вимушено евакуйованих і тих, хто хоче запропонувати допомогу (0362) 400 100 або 098-505-83-25, 097-008-81-91. Безоплатна правова допомога - 097-313-20-44. Контакти громад Рівненщини, за якими можна дізнатися про наявність житла для переселенців «Гарячі лінії» обласної служби зайнятості для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб: 067 363 88 27; 096 539 53 59. Цілодобова гаряча лінія Рівненщини для малозабезпечених людей (0362)400 100, 098-505-83-25. Гарячі лінії для малозабезпечених людей в районах області Цілодобовий колцентр департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОВА: 067 49 451 25. Медична допомога для внутрішньопереміщених осіб з ВІЛ. Звертайтеся до КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" РОР (м. Рівне, вул. Жоліо Кюрі,19, тел. 0670775924). Ініціатива Рівненщини "Підвези медика": 067 36 222 17 (координатор). Національне інформаційне бюро для пошуку людей 1648. Інформація про військовополонених, хворих та зниклих безвісти осіб, загиблих. Також форма для запитів відкрита на сайті nib.gov.ua . Волонтерство: збір речей першої необхідності для тероборони, вимушено переселених осіб: Цілодобова гаряча лінія Рівненщини "Хочу бути волонтером" 067-175-89-53. Добровільна група волонтерів із голів ОСББ (м. Рівне): 096-760-26-07. Міський волонтерський центр у Народному домі: 096-097-08-68. Волонтерський штаб в Рівненському драмтеатрі: 067-328-15-15, TELEGRAM t.me/HYPERLINK "http://t.me/dramteatr_shtab?fbclid=IwAR05KsrsLHB8EQPXKv_OM-FYCAUv10OC2RUKBf83vhXQBl_rENuXVzLNaOU"dramteatr_shtab Волонтерський штаб у КЗ «Будинок ветеранів»: 096-894-22-27. Волонтерський рух під егідою Президента України «Україна — для героїв», де збирають допомогу постраждалим (на базі Рівненської центральної міської лікарні): 096-929-23-12; 068-484-16 47; 096-891-77-29; 068-093-30-63. Якщо ви хочете стати донором крові, записуйтесь у Рівненському обласному центрі служби крові за номером 067-363-41-44. Для власників СТО, транспорту, які можуть допомогти: 050-335-77-59 (не телефонувати, а лишати повідомлення у месенджері WhatsApp). Спецрахунки для допомоги Спецрахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України UA 843000010000000047330992708 Якщо ви побачили техніку без розпізнавальних знаків, предмети, мітки, дрони тощо: Якщо бачите війська окупанта та техніку, помітили ворожі ДРГ, повідомте про це на спеціальний ОФІЦІЙНИЙ чат-бот - @stop_russian_war_bot В разі перебоїв в роботі бота, прохання надсилати інформацію в особисті повідомлення телеграм-акаунту @stop_russian_war. Телефонувати: 102 – ГУНП; (0362) 62-43-43 – УСБУ в Рівненській області. На випадок порушення зв'язку із спецлініями ДСНС Рівненщини "101" або "112" рятувальники підготували для громадян додаткові номери, щоб кожен житель області міг зателефонувати та звернутися по допомогу: 066-813-66-01 (Vodafone) 091-997-66-02 (Укртелеком ТриМоб) 063-332-09-92 (LifeceII) 067-332-01-56 (Київстар) Надзвичайні ситуації: Пожежно-рятувальна – 101 Поліція – 102 Швидка допомога – 103 Аварійна «Рівнегаз» – 104 Кол-центр «Рівнегаз» (0362)-46-11-04, (067) 01-01-104. ПрАТ «Рівнеобленерго – (0362) 69-45-55; 093-320-44-11, 067-620-44-11. КП «Міськсвітло» (м. Рівне) (0362) 26-54-19, (0362) 63-32-98. «Рівнеоблводоканал»: Кол-центр – 0 800-219-218, Гаряча лінія – 0664005055, Аварійно-диспетчерська служба – (0362) 62 32 15, 050 375 40 70. Диспетчерська «Рівнетеплоенерго» (0362)62-97-69, 067-432-80-50.

14:07 05.04.2022

Вхід для адміністратора