A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою. Особливо важливо говорити про правила безпеки з підлітками, які часто втрачають пильність. Дитячий фонд Організації Об’єднаних націй ЮНІСЕФ та Міністерство внутрішніх справ України підготували рекомендації, яких варто дотримуватися підліткам, аби зберегти життя та здоров’я під час війни. https://rozvytok-osvity.te.ua/pravyla-bezpeky-pid-chas-viyny-informatsiya-dlya-pidlitkiv/  

10:04 18.04.2022

Вітаємо усіх жителів Городоцької громади з Вербною неділею!

У неділю, 17 квітня православні українці відзначають велике церковне свято – Вхід Господній в Єрусалим, або Вербну неділю. Бажаємо миру, світлої радості, добра, щирого кохання, щасливих звершень і благодатного життя! Не я б’ю, верба б’є! Від нині за тиждень – Великдень!

12:54 17.04.2022

Рівненщина долучається до всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги»

Вона спрямована на те, щоб ефективно використовувати кожен клаптик землі для вирощування зернових, овочів та інших культур. Учасником ініціативи може стати кожне домогосподарство. Тим часом громади Рівненщини готові виділити для «Садів Перемоги» 1550 гектарів землі. Найбільше площ надала Рокитнівська ТГ – 354,8 гектара. В основному, планують сіяти зернові культури (пшеницю, жито, кукурудзу, гречку, ячмінь, сою та інші), садити овочі (в більшості картоплю, буряк, моркву), а також вирощувати фруктові дерева та ягоди. «Ініціатива «Сади перемоги» повинна допомогти запобігти продовольчій кризі в Україні. Жителі громад мають мобілізувати зусилля. Просто використайте свій сад, город чи балкон для садівництва овочів, фруктових дерев, ягід чи інших культур. І розкажіть про це своїм друзям», - прокоментував начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. У рамках ініціативи, також закликають бізнес та міжнародних партнерів допомогти українцям насінням, добривом, новітніми технологіями вирощування та іншим. Нагадаємо, кампанія ініційована проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe) та реалізується спільно з Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України.

11:08 15.04.2022

Німеччина підтримує Україну в сфері культури та інформаційної політики

14 квітня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, провів перемовини з Клаудією Рот, Державним міністром з питань культури і ЗМІ Відомства федерального канцлера. Німеччина наголосила на своїй незмінній позиції щодо важливості перенесення проведення 45-ї сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з російської Казані. Також йшлося про ініціативу внесення історичного ареалу Одеси до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Міністр запросив німецьких колег допомогти Україні у формуванні номінаційного досьє для подачі заявки. Також Олександр Ткаченко озвучив чіткий та незмінний перелік вимог щодо нагальної підтримки України: Щодо інформаційного спротиву: введення санкцій на кремлівські пропагандистські канали; заклик блокування мовлення «рупорів Кремля» через французький супутник «Eutelsat»; трансляція українських мовників у Німеччині; фінансова та технічна підтримка національного марафону Єдиних Новин. Щодо культурної спадщини та креативних індустрій: пряма фінансова допомога для оцифрування культурної спадщини та запуск реєстру; підтримка представників креативних індустрій через надання фінансування для грантів Українського культурного фонду та Українського інституту книги; сприяння у створенні загальноєвропейського фонду на відновлення пошкоджених об’єктів культурної спадщини України через програму Велика Реставрація. “Від підтримки на словах до діла – розраховую, що німецька сторона обере саме таку тактику”, - зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

11:04 15.04.2022

До Великодня у Рівному запрацюють центральні фонтани

Відповідно до листа Департаменту інфраструкури та благоустрою Рівненської міської ради фонтани, які знаходяться за кінопалацом «Україна» та навпроти готелю «Мир», на бульварі Незалежності будуть працювати за наступними графіками: - малий фонтан (без підсвітки) 23, 24, 25 квітня та 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 травня (з 09:00 до 20:30), з різнокольоровою підсвіткою та музичним супроводом - з 20:30 до 22:00; - великий фонтан тішитиме рівнян з 09:00 до 21:00.

11:01 15.04.2022

Нові назви вулиць Рівного, які дерусифікують

У Рівному затвердили перелік 53-х вулиць, які мають дерусифікувати. Під час комісії з питань найменування міських об’єктів внесли пропозиції щодо нових назв. Серед найбільших вулиць, які планують перейменувати – Гагаріна, Макарова, Пушкіна, Ювілейна, Жуковського, Курчатова, Орлова та Павлюченка. Зокрема, члени комісії запропонували варіанти перейменувати вулицю Гагаріна на Леоніда Каденюка, Макарова – на Героїв УПА, замість Ювілейної може з’явитися вулиця Василя Червонія. Повний перелік вулиць, які дерусифікують (стара назва та пропозиції нової): Айвазовського – Василя Авраменка; Блока – Родини Рощинських Бородіна – Дівоча Брюллова – Анни Валентинович Вавилова – Павла Пащевського Верещагіна – Родини Кентржинських Врубеля – Архітектора Тимошенка Герцена – Святослава Хороброго Глінки – Василя Сліпака Декабристів – Івана Литвиненка Достоєвського – Новоміська Єсеніна – Родини Шумовських Жуковського – Архітектора Бургіньйона Ковалевської – Гімназійна площа Короленка – Європейська Купріна – Зузанни Гінчанки Курчатова – Скульптора Сосновського Кутузова – Родини Буслів Лермонтова – Казимира Любомирського Лєскова – Федора Сумневича Ломоносова – Митрополита Абрамовича Менделєєва – Родини Багринівських Можайського – Олександра Храпаченка Некрасова – Родини Мисечків Несторова – Георгія Арутюняна Пирогова – Джохара Дудаєва Пржевальського – Валерія Опанасюка провулок Пушкіна – Грицька Чубая Рилєєва – Гетьманська Станіславського – Анатолія Довгопільських Толстого – Крива Ткргенєва – Митрополита Борецького провулок Ушинського – Софії Русової Ціолковського – Грабова Чайковського – Мокра Чебишева – Василя Булавського Чехова – Галини Гордасевич Гагаріна – Леоніда Каденюка Макарова – Героїв УПА Ювілейна – Василя Червонія Кооперативна – Дані Дідіка Абрамова і Голікова – Сергія Рижука Генерала Червонія – Миколи Годуна Гончарова – Назара Небожинського Гур’єва – Любомира Гузара Жукова – Олександра Васильєва Іванова – Тараса Козлишина Орлова – Квітки Цісик Осіпова – Княжни Гальшки Павлюченка – Володимира Стельмаха Сухарєва – Родини Гаврюшенків Чернишова – Олега Дудея Раніше повідомлялося про те, що вулицю Костромську перейменують на Захисників Маріуполя, Тувинських добровольців – на Волонтерську, а Вітебську – на Кастуся Калиновського. Попередньо з цими варіантами мають ознайомитися рівняни та внести свої побажання і пропозиції. Після цього остаточне рішення приймуть депутати Рівнеради. За матеріалом Сфера-ТВ.

10:58 15.04.2022

БЕЗОПЛАТНИЙ КРЕАТИВНИЙ ОНЛАЙН-ТАБІР ДЛЯ ШКОЛЯРІВ «CREATIVE CAMP: МИ З УКРАЇНИ!»

Громадська організація GoGlobal запустила Всеукраїнську онлайн-програму «Creative Camp: ми з України!» для школярів. Учителів і учнів запрошують брати участь у майстер-класах, воркшопах із малювання, музики та хореографії, заняттях з арт-терапії від українських і іноземних митців, а також онлайн-зустрічах розмовних клубів англійської мови. За перші дні до програми приєдналися понад 1000 учасників зі 150 українських шкіл. Онлайн-табір працюватиме до 27 травня 2022 року, участь можуть взяти школярі віком від 6 до 16 років у супроводі вчителя. Розклад активностей на 15-23 квітня 2022 року: · П‘ятниця, 15 квітня 15:00-15:50 – майстер-клас «Стилізація традиційних українських орнаментів» (вік: від 6 років). 16:00-16:50 – сила медитації під час війни (вік: 11-16 років). · Субота, 16 квітня 11:00-11:50 – малюємо кавою (вік: від 8 років). Трансляції та записи активностей першого тижня табору доступні на YouTube-каналі · Понеділок, 18 квітня 14:00-14:50 – малюнок олівцями (вік учасників: 6-9 років). 15:00-15:50 – майстер-клас з оригамі (вік учасників: 6-11 років). · Вівторок, 19 квітня 14:00-14:50 – арт-терапія (вік учасників: 6-16 років). 15:00-15:50 – іграшки-мотанки (вік учасників: 11-16 років). · Середа, 20 квітня 14:00-14:50 – вчимося співати веснянки (вік учасників: 6-16 років). 15:00-15:50 – воркшоп «Створюємо листівку в техніці скрапбукінгу» (вік учасників: 7-12 років). 17:00-17:50 – сторітелінг: вигадай історію для свого героя (вік учасників: 13-16 років, мова – англійська). · Четвер, 21 квітня 14:00-14:50 – пляма та силует у мистецтві, дослідження форми (вік учасників: 11-16 років). 15:00-15:50 – Наодинці з природою (вік учасників: 10-16 років). · П‘ятниця, 22 квітня 14:00-14:50 – воркшоп зі сторітелінгу (вік учасників: 13-16 років, мова – англійська). 15:00-15:50 – фото та відео як спосіб самовираження (вік учасників: 13-16 років. · Субота, 23 квітня 11:00-11:50 – підготовка до Великодня, створення писанки (вік учасників: від 8 років). Трансляції та записи активностей другого тижня табору доступні на YouTube-каналі.

10:53 15.04.2022

УГОДИ МІЖ УНІВЕРСИТЕТАМИ В ДІЇ: УКРАЇНСЬКІ СТУДЕНТИ ЗМОЖУТЬ НАВЧАТИСЯ В ЯПОНІЇ

Сьогодні, 14 квітня, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет долучився до онлайн-зустрічі ректора Національного авіаційного університету Максима Луцького із президенткою Університету Тойо, докторкою Етсуко Ягучі. На зустрічі також були присутніми державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін, віцепрезидент з міжнародних справ Університету Тойо, директор Центру глобальної освіти та обміну, професор Казуо Такахаші, проректор з міжнародної співпраці і освіти НАУ Ірина Зарубінська та інші представники університетів. Найголовнішими темами зустрічі були: обмін викладачами та студентами для навчання і досліджень, спільні науково-дослідні проєкти, реалізація програм подвійних дипломів і обміну інформацією та науковими публікаціями. Також обговорили практичні кроки щодо виконання підписаної раніше Угоди про співпрацю між цими закладами вищої освіти. «Етсуко Ягучі повідомила про готовність уже зараз прийняти студентів НАУ та забезпечити їм усі необхідні умови для навчання. До Японії можуть поїхати навчатися студенти факультетів міжнародних відносин, архітектури, будівництва та дизайну», – прокоментував результати зустрічі Сергій Шкарлет. За його словами, витрати студентів за проживання та харчування в кампусі університету, а також авіапереліт забезпечує сторона, яка приймає. Також японські освітяни координуватимуть українських студентів, які навчатимуться за обміном, і надаватимуть їм необхідні консультації. Нагадаємо, міністри освіти України та Словенії обговорили можливості забезпечення доступу до української системи освіти дітям, які виїхали за кордон.

10:51 15.04.2022

МКІП зафіксовано 189 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 13 квітня 2022 року задокументовано 189 епізодів. До переліку вже відомих пошкоджень об’єктів культурної спадщини додались нові епізоди. Зокрема, йдеться про звільнені Збройними Силами України території. Стало відомо про руйнування від авіаудару Краєзнавчого музею Бородянщини, а також старовинних церков – Миколаївської в м. Волноваха на Донеччині та Воскресенської в с. Лукашівка на Чернігівщині. Внаслідок артилерійського обстрілу повністю знищено дерев'яну Вознесенську церкву ХІХ століття в с. Лук'янівка на Київщині. “Ми постійно працюємо над тим, щоб жоден злочин окупантів проти нашої культурної спадщини не пройшов повз міжнародні інституції. Російські злочинці мають бути притягнені до відповідальності. Складно отримати точні дані з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але інформація надходить. Допомагають українці, а міністерством все перевіряється й систематизується. За останні 10 днів фахівці Міністерства фіксували у середньому понад 5 епізодів щодня і ця робота продовжується”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. Внаслідок бойових дій на території України руйнацій та пошкоджень зазнали 74 об’єкти культурної спадщини. Серед них: 13 пам’яток національного значення, 55 – місцевого значення та 6 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. На жаль, незмінною залишилась тенденція щодо релігійних споруд. Їх постраждало найбільше – 82 релігійні споруди знищені або зруйновані росіянами. З них 29 – це пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Окупанти не шкодували ні православних храмів, ні протестантських молитовних будинків, ні мечетей, ні синагог. Пошкоджені або зруйновані: 21 меморіальний пам’ятник на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 15 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 17 будинків культури, театрів та бібліотек, деякі інші об’єкти цінної історичної забудови. Злочини зафіксовані в 10 областях України та в м. Києві. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина в Харківській області– 65 епізодів, в Донецькій – 34, в Київській – 26, в Чернігівській – 21, в Луганській – 14, в Сумській – 11. По 5 епізодів зафіксовано в Запорізькій області та м. Києві, а також Житомирській області – 4, в Херсонській – 3 та в Дніпропетровській – 1 епізод. Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини - це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. Допомагайте фіксувати злочини рф на національній платформі:https://culturecrimes.mkip.gov.ua/. При цьому необхідно пам'ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всі зібрані матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців.

10:50 14.04.2022

Майже 26 тисяч дитячих книг українською мовою передано до п?яти країн Європи для дітей українців, яким довелося вимушено покинути Батьківщину

За патронату Першої леді Олени Зеленської та завдяки численним ініціативам Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Українського інституту книги понад 25 тисяч дитячих книг українською мовою надруковано та передано тимчасово переміщеним мешканцям України у Норвегії, Швеції, Литві, Польщі та Ірландії. Завдання держави зробити все, аби забезпечити українцям комфортне перебування в інших країнах, і особливу роль тут відіграє книга. Адже книга – це елемент формування національної ідентичності, джерело знань, інструмент розширення світогляду і формування критичного мислення. «Разом з Федерацією європейських видавців Український інститут книги запустив краудфандінг на збір коштів, які в подальшому будуть використані для друку книжок і передачі їх громадянам України, які знаходяться за кордоном», – розповіла під час пресконференції «Культурні проєкти: постачання книг до центрів тимчасово переміщених мешканців України у Чорногорії та Польщі» Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України. Окрім того, МКІП разом з Держкомтелерадіо та Офісом Президента започаткували акцію «Українським дітям українську книгу» із забезпечення книгами дітей, які залишились в Україні, проте були змушені покинути власні домівки, рятуючись від російської агресії. Йдеться про підручники, навчальні посібники та художню літературу. «Завдяки проектам, які реалізуються, ми підтримуємо не лише читачів, але й безпосередньо видавців, видавничу галузь у цілому. Ми дуже цінуємо все, що роблять наші друзі, для підтримки культури і забезпечення культурних потреб наших громадян за кордоном і щиро дякуємо всім, хто долучився до благодійних акцій і забезпечення дітей за кордоном українською літературою. У такі важкі часи наші діти продовжують читати і читання, на наш погляд, створює почуття безпеки і стабільності, читання рідною мовою дозволяє отримати відчуття батьківщини в інших країнах», – зазначила Лариса Петасюк.

10:46 14.04.2022

Вхід для адміністратора